Barbora Voráčová

Barbora Voráčová
Vypravěčka, lektorka storytellingu, spisovatelka, dramaterapeutka.

Bára vystudovala Rozhlasovou a televizní dramaturgii a scenáristiku na Divadelní fakultě JAMU a v rámci studií odjela na Erasmus do Norska, což ji nasměrovalo na mnoho let dopředu. Živé vyprávění příběhů, metoda storytelling, kterou tam studovala, ji natolik okouzlila, že po návratu do Česka začala vést workshopy vyprávění a přemýšlela, jak pracovat na rozvoji storytellingu u nás.

Nejdřív nazkoušela první storytellingovou inscenaci u nás - Jsem nebe (2011) v Divadle na cucky. Brzy poté pracovala s přáteli na založení organizace, která se bude zabývat přímo živým vyprávění. V roce 2013 při zkoušení inscenace Všichni Teigeho muži vznikl Storytelling CZ, který Bára dalších 7 let vedla. 

Mezi lety 2011 a 2019 lektorsky vedla zkoušení 16 inscenací, mimo Storytelling CZ spolupracovala se Studiem Damúza (První dámy - příběhy žen mocných mužů) a Divadlem Lampion (Malá indiánka - pohádkové vyprávění pro předškolní děti). Pracovala na projektech s přesahem - Sídliště z plechu (příběhy lidí žijících na pražském sídlišti Černý Most) a Příběhy přes bariéry (vyprávění lidí s handikepem).

Dodnes vedla více než 250 workshopů pro zhruba 3000 účastnic a účastníků. Momentálně nevystupuje s vyprávěním, ale vždycky se těší na vedení workshopu. 

Je autorka dvou knih, praktické metodické příručky Storytelling aneb Cesta do příběhu a young adult románu ANKA Klub rebelek.